Maciej Jaśkiewicz

Honorowe miejsce w naszej Spacjowej rodzince zajmuje nasz przewodniczący – Maciej. Znany jest z tego, że lubi sobie pomarudzić, jednak jego rola nie sprowadza się tylko do narzekania. Jest urodzonym liderem, który stara się mobilizować każdego z nas do pracy, czuwa nad jej merytoryką, a także nad redakcją i produkcją. Studiuje Informatykę, więc nowinki techniczne, jak i zabawa w operatora czy montażystę nie są mu obce. Oprócz tego pracuje w PCSS w dziale Nowych Mediów, gdzie nabywa różne umiejętności, które następnie przekazuje swoim podopiecznym w Spacji. Uwielbia postać Ironmana, a film z udziałem tego superbohatera sprawia, że Maciej nabiera supersiły do kierowania całym kołem.

Jakub Suder

W świecie wszystko obraca się wokół pieniądza, niestety nie omija to też Kół Naukowych. Finansami Spacji zarządza Jakub. Odpowiada on także za kontakty z władzami uczelni i zajmuje się papierologią, potrzebną, by Koło mogło prawidłowo funkcjonować. Z tym trudnym zadaniem z pewnością pomaga mu fakt, że jego pasją jest polityka. Poza tym był już kiedyś przewodniczącym Spacji, zanim udał się na Doktorat. Studiując Automatykę i Robotykę ćwiczył analityczne myślenie, które sprawia, że potrafi dobrze ocenić z kim warto się trzymać lub co można jeszcze zrobić, by zdobyć to, czego potrzebuje. Gdy już obierze swój cel, nie da się go w żaden sposób zatrzymać, zupełnie jak Francisa Underwooda. Jednak z samego charakteru jest na pewno słodszy od bohatera “House of Cards”, może to dlatego, że lubi wyjadać cukier w kostkach.

Aleksander Brzostek

Członkiem Spacji, którego nie da się nie zauważyć, jest Alek. Jest on starszym bratem Ani, zajmującym się przede wszystkim montażem, z którego robi od czasu do czasu szkolenia. Zna się również na samym nagrywaniu, a pomysły do tego co można nakręcić, pojawiają się u niego w ekspresowym tempie. Alek w wolnych chwilach lubi robić zdjęcia, a jego znakiem rozpoznawczym jest ananas, mimo że nie przepada za tym owocem. Postacią, która kojarzy mu się z dzieciństwem, jest Stalowy Gigant, a bajka, której jest bohaterem, zainspirowała go do ruszenia na drogę tworzenia filmów.

Dagmara Maćkowiak

By Koło Naukowe mogło się sprawnie rozwijać, potrzebny jest ktoś, kto zajmie się tą bardziej organizacyjną częścią, jak chociażby promocja w mediach społecznościowych czy ogarnianie papierologii spotkań. Tym zajmuje się Dagmara, która ma pod sobą cały dział marketingu. To trudne zadanie niewątpliwie ułatwia jej fakt, iż studiuje „Inżynierię zarządzania”. Daga odpowiada za publikację postów i relacji, tworzenie agendy, a także podsumowania spotkań, nadzorowanie nad niektórymi projektami, jak i również dba o motywację ludzi, chwaląc ich za dobrze wykonaną pracę. Kojarzona jest przez wszystkich z kotami, które można znaleźć w jej pokoju niemal na wszystkim. Do filmowych zamiłowań pchnęły ją głównie seriale młodzieżowe, a postać Hayley Marshall-Kenner z serialu The Originals jest dla niej wzorem upartości w dążeniu do tego, czego pragnie.

Jan Gałka

Spacja TV działa już dobre kilka lat, a wraz z jej początkami pojawił się w niej Janek. Długi staż sprawił, że robił z nami niemal wszystko, nieważne czy to montaż, operatorka czy reżyserka. Swoje wieloletnie doświadczenie zdobywał także, pracując w firmie, tworzącej reportaże ślubne. W którymś momencie rozwinęła się u niego pasja do tradycyjnej fotografii analogowej, która sprawiła, że potrafi spojrzeć na wszystko pod nieco innym kątem. Chęć do zostania reżyserem pcha go do rozwoju w zarządzaniu, dlatego też studiuje Zarządzanie i Inżynierię Produkcji, a może w końcu po 11 latach otrzyma swój wymarzony tytuł Inżyniera. Postacią, którą najbardziej przypomina, jest Han Solo i to nie tylko ze względu na wygląd, ale także na kreatywne i szalone pomysły, jak choćby nakręcenie wyburzenia ściany  w budynku Uczelni na potrzeby filmu.

Klaudia Boguszewska

Z osób, które pracują nad danym filmem, najłatwiej jest nam zapamiętać aktorów. To właśnie ich widzimy, oglądając stworzone dzieło, i to właśnie jedna z głównych ról Klaudii w Spacji. Dusia zdobywała już doświadczenie w tym kierunku, co uwielbia pokazywać przed kamerą, przyjmując najróżniejsze role: czy to biznesmenki, czy troskliwej mamy, czy rozkapryszonej córeczki. Jednak to nie jedyny z jej talentów. Studiując „Inżynierię Zarządzania” i pracując w marketingu, niewątpliwie nauczyła się organizacji, którą wykorzystuje, koordynując „Przerwę na Teatr”. Oprócz kontaktu z teatrami zajmuje się także rozpisywaniem scenariuszy, czy pytań do wywiadów. Sama rola lektora też nie jest jej straszna. Jej ulubioną postacią jest Bridget Jones i tak jak ona staje czasem przed trudnymi wyborami w życiu, jednak uczy się nie rozkładać z bezsilności rąk niczym Jezus tylko sprawnie podjąć decyzję i cały czas biec naprzód.

Filip Bukowiecki

Chęć do pracy i samorozwoju sprawiły, że Filip stał się widocznym członkiem Spacji. Miał pod sobą już kilka projektów, takich jak film promujący Targi Pracy, czy analiza seriali  pod logiem “Przerwy na Kulturę”. W koordynacji na pewno pomaga mu fakt, że jest on zapalonym fanem seriali, potrafiącym zapamiętać najdrobniejsze szczegóły. Studiuje Teleinformatykę, a miłość do technologii sprawia, że bycie operatorem wychodzi mu znacznie lepiej niż przynoszenie kawy. W Spacji pochłania go również montaż i to do tego stopnia, że potrafi sprowadzić dla nas wersje z przyszłości naszych spacjowiczek. Serial, który zawsze poprawia mu humor to „Przyjaciele”, a postać Chandlera i jego przemiana jest dla niego inspiracją do rozwijania samego siebie.

Joanna Jazgar

Przy tworzeniu filmu przydają się często umiejętności pisarskie. Te zdolności posiada Asia i korzysta z nich, pisząc dla nas scenariusze, a także pomagając pozostałym przy redakcji ich tworów. Stara się również próbować swoich sił w innych dziedzinach, choćby będąc aktorką czy tworząc animacje w powerpoincie. Studiuje Technologię Chemiczną, dlatego wszyscy czekamy, aż w końcu użyje pirotechniki jako efektów specjalnych w filmie. Postacią, która ją inspiruje, jest Hürrem z serialu “Wspaniałe Stulecie”, potrafiąca przeistoczyć się beztroskiej dziewczyny w kobietę, która umie zawalczyć o swoje, gdy pojawia się taka potrzeba.

Szymon Balawajder

Są takie kultowe filmy, które zna każdy z nas. Ale czy to, że film nie okrył się wielką sławą oznacza od razu, że jest zły? Szymon zdecydowanie tak nie uważa, co pokazuje nadzorując “Przerwę na film” i omawiając niedocenione dzieła. Oprócz tworzenia własnego projektu pomaga także w innych, najczęściej w montażu czy jako operator, chociaż lubi być czasem również aktorem, zwłaszcza jeśli jego rola sprowadza się do spania w wygodnym łóżeczku lub podróżowania w kosmosie. Najbardziej charakterystyczną cechą Szymona jest bez wątpienia jego głos, który sprawia, że jest interesującym lektorem. Studiuje Automatykę i Robotykę, może dlatego nie boi się próbować nowych rozwiązań i tak dobrze montuje. Poza tym posiada w sobie jakiś tajemniczy urok, którym zaciekawia ludzi niczym kierowca z filmu “Drive”, który jest jego ulubioną postacią.

Anna Brzostek

Do powstania świetnego filmu nie wystarczą tylko wiedza i umiejętności techniczne. Potrzebna jest także ta artystyczna strona, która jest główną zaletą Ani. Studiowanie “Grafiki projektowej” na Uniwersytecie Artystycznym pozwala jej coraz lepiej kształtować jej artystyczną duszę. Umożliwia jej także rozwijanie się w dziedzinie tworzenia grafik czy drobnych animacji, co też wykorzystuje w Spacji. Wykonywanie nowych dzieł przychodzi jej z porównywalną radością, co spamowanie zdjęciami swojego psa. Ania jest osobą promienną, bardzo lubiącą swoje imię. Może to dlatego, że utożsamia się z Anią z Zielonego Wzgórza, która także potrafiła cieszyć się z drobnych rzeczy.

Piotr Kuśmirek

Największe wrażenie w filmie robią na nas efekty specjalne. W Spacji zajmuje się nimi głównie Piotrek, nieważne czy potrzebne jest akurat dodanie czegoś do nagrania, czy stworzenie osobnej animacji kawy, wylewającej się na klawiaturę. Sam montaż czy operowanie kamerą również nie sprawiają mu problemu. Można o nim powiedzieć, że lubi próbować nowych rzeczy, a czasem zaskakuje pomysłami. W końcu to on stworzył teledysk dla niemieckiego rapera. Oprócz niecodziennej muzyki jest kojarzony przez wszystkich z rudym kotem i to raczej kwestia jego uroczej natury niż faktu, że jego ulubioną postacią jest Kot w Butach. Choć z nim także łączy go kilka cech.