Kultura

Jest to nowy projekt, mający na celu zwrócenie oczu widza na interesujące rzeczy, które dzieją się wokół niego. Podczas jego realizacji skupiamy się nie tylko na treściach, które bawią i ciekawią, ale także na takich, które czegoś uczą. W ramach projektu realizowane są różne cykle:

Przerwa na Seriale

Program skupia się na omawianiu seriali pod najróżniejszym kątem: czy to analizy głównego bohatera, czy też etapów dojrzewania. W każdym serialu próbujemy znaleźć jak najwięcej ukrytych treści, czytając między jego wierszami i wyciągnąć z nich wnioski. Możecie się tu spodziewać zarówno najnowszych seriali, jak i dobrze wszystkim znanych klasyków. Nieważne czy subskrybujecie Netflixa czy HBO GO, na pewno znajdziecie tu coś dla siebie!

Przerwa na Film

Materiały ze świata kina, ciekawostki filmowe, dyskusje i konkursy we współpracy ze sponsorami to rzeczy, których możecie się spodziewać po „Przerwie na Film”. Do tego dochodzi cyklicznie pojawiający się program „Niedocenieni”, zawierający rekomendacje interesujących filmów, które nie zdobyły powszechnie kojarzonych nagród, takich jak Oscary czy Złote Globy, ale zdaniem prowadzącego są godne polecenia. Filmy, newsy związane z branżą oraz pomysły tworzącej ten program ekipy nie pozwolą się nudzić podczas oglądania.

Przerwa na Teatr

Tajemnice teatru, odkrywane w wyjątkowych miejscach w Poznaniu to nic innego jak kolejna część bloku kulturalnego – „Przerwa na Teatr”. W ramach tego projektu zaglądamy w zakamarki poznańskich teatrów i pokazujemy jak ważną rolę odgrywają aspekty techniczne, takie jak oświetlenie, powstawanie scenariusza, czy współpraca na linii aktor – reżyser. Podpowiadamy również jak zorganizować przedstawienie w plenerze oraz tworzymy dla Was swoistą mapę teatrów Poznania. Naszą misją jest zachęcenie do obcowania z tą niepowtarzalną i nie raz zapomnianą formą sztuki oraz udowodnienie, że warto otworzyć się na teatr!